Střešní pěna

Aplikujeme střešní stříkanou pěnovou izolaci s ochrannou vrstvou polyureového nástřiku, která je vhodná i pro ploché střechy. Specializujeme se také na izolace střech rodinných domů.

Stříkané pěnové izolace nacházejí své využití i na místech, na která běžná izolace nestačí, protože se dokáží přizpůsobit zakřivení a jiným povrchovým nepravidelnostem. Často se proto využívají právě jako izolace střechy. Tyto tvrdé izolační pěny působí vlastně jako bezespojový, monolitický obal na přikrytí střechy.

Tvrdá polyuretanová pěna s hustotou 50-60 kg/m3 je vhodná zejména na izolaci plochých střech díky zvýšené hustotě a izolačním vlastnostem. Jelikož je střecha vystavena různým působením povětrnostních vlivů a UV záření je třeba aplikovat celkový střešní systém, který se skládá ze dvou částečných systémů, a to stříkaná polyuretanová pěna (50-60 kg/m3) a její následné překrytí ochranným nátěrem určeným pro PUR střechy nebo nástřikem vrstvy polyurea.

 

Použití střešní pěny

Střešní stříkané pěnové izolace se využívají jak u novostaveb, tak i při rekonstrukcích starších, nerovných, případně nedostatečně izolovaných plochých střech. Na rozdíl od běžných střešních izolací je stříkaná pěnová izolace bezespojová, protože se nanáší nástřikem rovnoměrně a nepřerušovaně, což zajišťuje její bezchybné izolační vlastnosti.

Při rekonstrukcích není při použití stříkané pěnové izolace vždy bezpodmínečně nutné odstranit původní skladbu střechy. Jediným požadavkem před její aplikací je odstranění prachu a drobných odpadků, aby se zajistila její bezchybná přilnavost a dostatečná pevnost podkladu, na který se bude pěna aplikovat.

 

Potřebujete střešní pěnovou izolaci?

+420 604 24 28 21

ramalstav@seznam.cz

 

Celkový střešní systém se skládá:

Tvrdá polyuretanová pěna s hustotou 50-60 kg/m3 s variantou hladkého povrchu v síle dle požadavku (pěna je částečně nivelační, lze tedy dosáhnout i přes to, že materiál během několika sekund expanduje, lepší výslednou rovinu povrchu)

Hydroizolační nástřiková vrstva polyurey v síle cca 1 - 1,5 mm jako ochrana polyuretanové pěny před působením UV záření a mechanickým poškozením a vytvoření dokonalé hydroizolace střechy nebo nátěr určený na PUR střechy

 

 

Výhody střešní stříkaného systému izolace

  • Výborné izolační vlastnosti
  • Výborné  hydroizolační vlastnosti
  • Monolitický nástřik obou vrstev pokryje i nerovnou střechu, což v případě běžných izolací není možné
  • V obou vrstvách střešního systému nevznikají žádné spoje, sváry, mezery či překrytí
  • Aplikace na beton, plech, dřevo, lepenku atd.
  • Rychlost aplikace je nesrovnatelně kratší než u běžných izolací
  • Perfektně kopíruje spádové vrstvy
  • Jednoduchá bezespojová struktura je vhodná i pro střechy s nepravidelným povrchem
  • V závislosti na stavu střechy není nevyhnutelné u rekonstrukcí střech odstranění stávajícího systému izolace
  • Střechy jsou pro běžnou údržbu pochozí po 10 sek po aplikaci, polyuretanová pěna i polyurea ihned reaguje a tvrdne