Izolace půdy a podkroví

Nejdůležitějším předpodkadem pro zabránění úniku tepla nebo prohřívání půdních prostor objektu je kvalitní izolace půdy či podkroví, at´ už v případě novostaveb nebo při rekonstrukcích. Pěnová izolace půdy přinese snížení tepelných ztrát a navíc akustickou izolaci od hluku.

Stříkaná pěnová izolace dokonale přilne k jakémukoliv povrchu jako je dřevo, střešní fólie, kov., beton, cihly, a to bez lepení či kotvení, a tím nevznikají mezi izolací a podkladem žádné vzduchové mezery. Aplikace pomocí nástřiku nám umožňuje dokonale izolovat i složitě konstrukčně řešená místa a prostory, které jsou obtížně dostupné. Izolace je bezespárová a dokonale utěsní i sebemenší mezery.  V půdních prostorách takto snadno můžeme  izolovat krovy, stěny, podlahy, a stropy.

Pro správné fungování izolace je důležité vytvořit takové prostředí, které umožní odvětrání par, abychom předešli srážení vlhkosti a eliminovali riziko vzniku plísní. Pro zateplení půdy a podkroví ve většině případů používáme měkkou pěnu (otevřená struktura buněk),. jestliže je požadavek na pochůznost prostor kde, se pěna aplikuje nebo je omezený prostor pro sílu izolace, lze využít pěnu tvrdou (uzavřená buněčná struktura), která má kromě tepelně izolačních vlastností i hydroizolační funkci. Díky našemu vlastnímu know-how dovedeme navrhnout efektivní řešení pro zvolení té správné izolace pro váš konkrétní případ.

Pěna při aplikaci několikanásobně zvětší svůj objem. Tím vyplní veškeré mezery, skuliny a zabrání vzniku tepelných mostů. Pokud máte zájem o izolaci podkroví, kontaktujte nás. Probereme s Vámi konkrétní případ, poradíme vám, kterou pěnu zvolit a odborně aplikujeme izolace půdy nebo podkroví tak, abychom dosáhli maximálního efektu. Můžete nás také oslovit pro izolace střechy.

Vyplňte formulář